Wikien er satt opp på bokmål, men der finnes også artikler på nynorsk. Programvaren gjør at det da kan forekomme bokmålsord også på disse sidene. Vi beklager.

Kongress i Wien 2009

Farmasihistorie fagwiki

Gå til: navigasjon, søk
Sevilla.3 - 66.jpg

Den 39ende internasjonale kongress i Wien vil bli holdt 16—19 september 2009.

Innhold

Tema

Kongressen har fått tema: «REMEDY AND SOCIETY» og vil fokusere på de politisk, sosial og kulturelle påvirkningene i utvikling og distribusjon av legemidler.

Apotekets rolle som produsent av legemidler har endret seg vesentlig i de to siste århundredene. Det har vært en stor utvikling i naturvitenskapene og dette har ført til oppdagelse av en rekke nye potente legemidler.På grunn av nye produksjonsmetoder er de fleste preparatene ikke lengre produsert i apoteket.

Preparatenes historie, misbruk i bystrøk og endringer i regulering gjennom tidene og endringene i samfunnet er interessante områder for farmasihistorikere.

Tidsfrist

Abstrakt skal sendes før 17. april 2009[1]

Se også


Referanser

  1. abstract_submission

Eksterne lenker

Personlige verktøy
prosjekt